Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

20544972
Dzisiaj:
1485

Niezwykłe spotkanie z Anią Shirley

14 listopada br. panie Grażyna Zielińska i Ewa Łuba zorganizowały wycieczkę dla klas piątej, szóstej i siódmej do Siedlec. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego oraz wizyta w Muzeum Regionalnym im. Mieczysława Asłanowicza.

           Zaraz po przyjeździe udaliśmy się do muzeum. Tam spotkaliśmy się z panią przewodnik, która najpierw pokazała nam wystawę poświęconą powstaniu styczniowemu. W trakcie spotkania poznaliśmy genezę i przebieg zrywu niepodległościowego, przyczyny jego upadku i tragiczne skutki powstania. Na ekspozycji zaprezentowano uzbrojenie, takie jak: karabiny, strzelby, szable, tasaki i pistolety, ale też obrazy, grafiki i biżuterię patriotyczną upamiętniającą czasy powstańcze.

            Później podążyliśmy w kierunku wystawy malarskiej, nastepnie wystawy ludowej, a na końcu zatrzymaliśmy się na chwilę przy ekspozycji przedstawiającej niezwykły świat hokeja. Dowiedzieliśmy się, że historia polskiego hokeja na lodzie sięga końca XIX w. Początkowo był uprawiany w Galicji. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości pierwsze drużyny hokejowe powstały w Warszawie. Mieliśmy też okazję przyjrzeć się archiwalnym fotografiom, kartom pocztowym, wydawnictwom książkowym, czasopismom, proporczykom, pucharom, medalom, odznakom. Podziwialiśmy stroje meczowe i wyposażenie zawodników, zwłaszcza bramkarzy, m.in.: kaski, bluzy, ochraniacze, rękawice, kije hokejowe, parkany – ochraniacze bramkarzy na nogi, łyżwy.

            Po rozstaniu z panią przewodnik żywo ruszyliśmy do restauracji McDonald's znajdującej się w centrum handlowym. Jeszcze tylko niewielkie zakupy ... i byliśmy gotowi na spotkanie z nietuzinkową Anią Shirley.          

             Spektakl rozpoczął się o godz. 12.00 i trwał niespełna dwie godziny. Przedstawienie było niezwykle udane. Doskonała gra aktorów zachwyciła młodą publiczność. Na szczególne uznanie zasłużyła odtwórczyni głównej roli. Uczniowie nie mogli się nadziwić, jak można tak dużo i tak szybko mówić.

            Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Z pewnością była to udana wycieczka, a wyjątkowe chwile zatrzymaliśmy w licznych zdjęciach.

  

   

  

Gmina Łuków

Współpracujemy z:

 

 

Nasza galeria

Zakończenie rok...
Image Detail

DZWONKI

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 -10:25
4. 10:40-11:25
5. 11:40-12:25
6. 12:30-13:15
7. 13:20-14:05

KALENDARZ

luty 2024
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 1 2