Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

16122783
Dzisiaj:
12061

Kabaret "Plagiat"

Kabaret „Plagiat” rozpoczął działalność we wrześniu 2012 r. W bieżącym roku szkolnym w jego skład wchodzą uczniowie Gimnazjum w Gołąbkach, a opiekę artystyczną sprawuje nauczyciel języka polskiego – p. Adam Białowąs oraz nauczycielka historii -  p. M. Wiącek.

 

 Artyści kabaretowi to:

Hubert Czubaszek (kl. III a gim.)

Marcin Domański (kl. III a gim.),

Patryk Jaroszkiewicz (kl. III a gim.),

Adrian Mateńko (kl. III a gim.),

   Albert Szcześniak (kl. III a gim.),

   Rafał Siwiak (kl. III b gim.),

   Sebastian Świderski (kl. III b gim.),

   Andrzej Rzymowski (kl. III a gim.),

  

 

W początkowym okresie działalności młodzi aktorzy przygotowywali własne opracowania skeczów uznanych grup kabaretowych, takich jak: „Ani Mru Mru”, „Kabaret Moralnego Niepokoju” czy „Kabaret Młodych Panów”. W ciągu roku szkolnego kabaret „Plagiat” wystąpił na wielu uroczystościach szkolnych i apelach (Dzień Nauczyciela, Choinka, Dzień Kobiet, Dzień Otwarty, Dzień Samorządności).

    W czerwcu 2013 r. grupa po raz pierwszy wystąpiła z autorskim skeczem pt. „Dzień Sołtysa”, przygotowanym specjalnie na Festyn Sołecki w Łazach. Występ ten został nagrodzony gromkimi brawami publiczności, a już na drugi dzień chłopcy dostali dwie propozycje występów: w Dąbiu na Festynie Rodzinnym oraz w Wiśniewie na „Święcie Owoców Lasu”. Na obu tych imprezach wypadli oczywiście rewelacyjnie, o czym świadczył aplauz publiczności.

   Od 2014 roku opiekę nad  kabaretem wspólnie z p. A. Białowąsem objęła p. M. Wiącek - wychowawca kl. IIIa gimnazjum. Młodzi artyści pod jej kierunkiem przygotowali kilka aranżacji wystąpień kabaretu "Smile" m. in. "Dyktando", "Uczelnia", przedstawienie "Spowiedź na podsłuchu" grupy "Limo" oraz autorskie skecz  "Orange". 


 

KALENDARZ

sierpień 2022
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3