Działalność Aktywu Bibliotecznego

Do Aktywu Bibliotecznego należą uczniowie Szkoły Podstawowej  i Gimnazjum w Gołąbkach, którzy interesują się książkami, czytelnictwem, pracą biblioteki i wykazują chęć dobrowolnego uczestnictwa w jej działalności.

Członkowie Aktywu Bibliotecznego chętnie uczestniczą w kiermaszach książki, przygotowywaniu imprez i uroczystości bibliotecznych (np. Dzień Bibliotekarza i Bibliotek) oraz szkolnych, a także aktywnie włączają się w prace na rzecz biblioteki.

Praca w aktywie wdraża uczniów do obowiązkowości, systematyczności i sumienności poprzez rozbudzanie poczucia współodpowiedzialności za właściwe funkcjonowanie biblioteki oraz jej promocję w środowisku szkolnym.

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat członkowie Aktywu Bibliotecznego inicjowali wiele akcji, np. spotkanie z autorką książek dla dzieci p.Barbarą Ciemską, Marzycielska Poczta, kartka do Ojca Świętego, przedstawienie „O Koziołku Nie-Matołku” dla dzieci z Przedszkola w Łazach, a także pokazali popis swoich umiejętności tanecznych na II Gminnym Dniu Dziecka w Aleksandrowie.