Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

Film Marzec '68

 29 kwietnia 2022 roku klasa 8 w ramach lekcji historii udała się na film „Marzec ‘68” do łukowskiego kina. Film skierowany jest przede wszystkim do widzów młodych; to im twórcy chcą opowiedzieć o wydarzeniach marcowych w pierwszej kolejności.

 

 To uniwersalna opowieść o tym, jak podziały tworzone przez polityków PRL niszczą idealizm i radość życia osób wkraczających w dorosłe życie.

Wydarzenia  z 1968 roku poruszają i dają do zrozumienia, jakie zło wówczas się wydarzyło. Zostało ono wyrządzone ludziom, którzy niczym nie zawinili i jak w przypadku takiej Hani i jej ukochanego Janka, chcieli żyć, kochać i nic więcej.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem obejrzeli ten film, niejednokrotnie ocierając łzy z oczu.