Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

7 września br. w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie, odbyło się Narodowe Czytanie "Przedwiośnia". Podobnie, jak w roku ubiegłym, na uroczystość tę została zaproszona nasza szkoła.

     Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej oraz klasy IIIa Gimnazjum w Gołąbkach wraz z opiekunami: p. Ewą Łubą i p. Adamem Białowąsem udali się w piątkowe popołudnie do Łukowa, aby razem z Dyrekcją, nauczycielami i uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 5 odczytać fragmenty powieści Stefana Żeromskiego.

   „Przedwiośnie” to powieść szczególna, ponieważ opowiada o jakże ważnym okresie w dziejach Polski – odzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej. A ponieważ w tym roku obchodzimy stulecie tego wydarzenia, jej wybór do „Narodowego Czytania” był doskonały.

    Na początku zebrani mieli okazję zapoznać się prezentacją dotyczącą życia i twórczości autora, a następnie kolejno odczytywali swoje ulubione fragmenty książki. Należy w tym miejscu wyróżnić naszych uczniów, którzy przygotowali dwa fragmenty z podziałem na role, choć oczywiście wszyscy uczestnicy uroczystości zaprezentowali się wspaniale, czytając fragmenty bardzo zróżnicowane tematycznie.

    Organizatorami imprezy były panie: Agnieszka Łazuga i Małgorzata Chołost, które jeszcze do niedawna pracowały w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że tak owocna współpraca ze Szkołą Podstawową nr 5 w Łukowie będzie się rozwijała.