Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada br. w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

         Obecnie Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

 Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

         W naszej szkole był to również dzień pełen miłych słów, gestów, pozytywnych emocji, miał nam uświadomić, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym.
         Szkoła została udekorowana informacjami na temat życzliwości - drzwi do każdej sali lekcyjnej przyozdobione zostały cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości i uśmiechu. Na korytarzu pojawiły się piękne skrzydła, na których uczniowie mogli napisać na piórkach z kolorowego papieru pozdrowienia, ciepłe, miłe słowa i życzenia dla wybranych osób.
         Uczniowie klas młodszych pod kierunkiem swoich pań przesyłali pozdrowienia, pisali miłe słowa i robili pamiątkowe zdjęcia. Nastolatkowie równie chętnie przyłączyli się do akcji. W sprawie zdjęć mogli liczyć na pomoc uczennic z klasy VIII.

         Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Życzliwość dodaje skrzydeł – dosłownie i w przenośni!

Wszystkim uczniom, którzy uświetnili swoją pracą Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień, serdecznie dziękujemy.

Koordynatorami akcji były panie Edyta Łukasik i Ewa Łuba.