Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

9293452
Dzisiaj:
2710

Czy słowem można zranić?

Uczniowie kl. V-VIII oraz młodzież gimnazjalna naszej szkoły 4 grudnia br. wzięła udział w spotkaniu profilaktycznym z artystą Jackiem Musiatowiczem i jego synem gitarzystą Michałem.

     Pan Jacek Musiatowicz to muzyk i poeta, który na rynku muzycznym w Polsce istnieje już od 15 lat. W swojej karierze zdobył wiele nagród i wyróżnień. Jest laureatem 33 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie oraz nagrody literackiej im. Józefa Kraszewskiego. W 1997 r. otrzymał nagrodę Prezydenta RP za wybitną osobowość twórczą. Napisał teksty piosenek do najnowszej płyty Patrycji Markowskiej i do płyty Iwony Węgrowskiej, a także skomponował muzykę do filmu „A ty mnie ponad”, który został nagrodzony Złotymi Niedźwiedziami  na Festiwalu w Berlinie.

    Od wielu lat muzyk jest zaangażowany w pracę profilaktyczną. Swój program prezentuje w szkołach, zakładach poprawczych, zakładach karnych, jak również domach dziecka. Od jakiegoś czasu podczas występów towarzyszy mu jego syn Michał, który jest niezwykle utalentowanym, młodym gitarzystą.

    Przedstawiony w naszej szkole koncert pod tytułem „Czy słowem można zranić?” był niezwykły nie tylko dlatego, że artyści zachwycali grą na gitarze i śpiewem, ale także dlatego, że w niebanalny sposób zostały poruszane sprawy dotyczące negatywnych konsekwencji wejścia na drogę uzależnienia. Pan Jacek przestrzegał przed sięganiem po substancje psychoaktywne, odwołując się do własnych doświadczeń. Podkreślał, że żadna sytuacja życiowa nie powinna skłonić młodego człowieka do sięgania po używki. Podczas spotkania muzyk również zwracał uwagę na obecną wśród młodzieży agresję słowną, na brak wzajemnego szacunku oraz przemoc w Internecie. Jego zdaniem tylko zainteresowania i pasje pozwolą uchronić młodego człowieka przed złem czyhającym na każdym kroku. Apelował, aby młodzież w sytuacjach trudnych szukała pomocy u wychowawców,  pedagogów i nauczycieli. W swoich wypowiedziach często odwoływał się do wiary oraz do słów ks. Jana Twardowskiego, któremu, jak twierdzi, zawdzięcza swoje życie. Przyznał, że był czas, kiedy odwrócił się od Boga. Mówił, że w tym najtrudniejszym dla niego okresie, to właśnie wiara w Stwórcę i siła modlitwy pomogły mu przetrwać trudne chwile.

   Finał spotkania, z pozoru humorystyczny, zawierał głębszy sens i był podsumowaniem przedstawionych w programie treści. Jacek Musiatowicz zaśpiewał piosenkę o nietoperzu Gacku, który w swoim życiu "cwaniakował" i "cwaniakował" i to "cwaniakowanie" źle się dla niego skończyło.

     Mamy nadzieję, że taka forma profilaktyki wzbudzi refleksję wśród nastolatków na temat tego, że nie warto eksperymentować z różnymi używkami, a tym samym zmotywuje do kierowania swoim życiem w sposób mądry i odpowiedzialny.

 

Gmina Łuków

Współpracujemy z:

 

Nasza galeria

Zakończenie rok...
Image Detail

DZWONKI

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 -10:25
4. 10:40-11:25
5. 11:40-12:25
6. 12:30-13:15
7. 13:20-14:05

KALENDARZ

lipiec 2020
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1