Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

9290962
Dzisiaj:
220

Obchody 100-lecia Niepodległości Polski

W piątek, 9 listopada br. uroczyście obchodziliśmy setną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na tę okoliczność został przygotowany patriotyczny montaż słowno – muzyczny. 

Ubrani w biało-czerwone barwy uczniowie, pracownicy szkoły, Rada Rodziców i zaproszeni goście wykonali cztery zwrotki hymnu narodowego w ramach akcji  "Rekord dla Niepodległej". W ten sposób rozpoczęła się nasza akademia. Następnie grupa artystów recytowała wiersze i śpiewała pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o wolność ojczyzny. Przygotowani przez panie: U. Misior, E. Osiak oraz J. Stolarczuk uczniowie prezentowali swoje talenty polonistyczne, muzyczne i taneczne.  Dzieci z klasy V pięknie zatańczyły poloneza, a barwnie przebrani pierwszoklasiści zaśpiewali pieśń o kraju ojczystym.

   Narodowe Święto Niepodległości sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę oraz wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach tego święta,  społeczność szkolna w żywy i barwny sposób prezentuje swój patriotyzm, swoją dumę i radość z bycia Polakiem.
       Podczas akademii p. Dyrektor wspólnie z nauczycielką historii wręczyły dyplomy i nagrody książkowe zwycięzcom turnieju wiedzy historycznej  "Warto być Polkiem" oraz podziękowały za godne reprezentowanie szkoły podczas finału, który odbył się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Zostały ogłoszone również wyniki szkolnego konkursu na najciekawszy plakat "Dla Niepodległej" upamiętniający jubileusz narodowy. Jury w składzie: p. Dyrektor, p. I. Białowąs, p. M. Wiącek oraz przewodnicząca SU uczennica K. Osiak, przyznało następujące wyróżnienia:

  • I miejsce  dla Weroniki Szczygielskiej z kl. III a gimnazjum;
  • II miejsce ex aequo dla Magdaleny Makosz z kl. V sp oraz Piotra Rozwadowskiego z kl VI sp;
  • III miejsce ex aequo dla Kamili Końka i Bartosza Mazurka z kl. III a gimnazjum.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w innych konkursach. Wszystkich zapraszamy do obejrzenia wystawy prac naszych uczniów przygotowanej na szkolnym korytarzu oraz relacji filmowej.

>>relacja filmowa>> zobacz  

Gmina Łuków

Współpracujemy z:

 

Nasza galeria

Zakończenie rok...
Image Detail

DZWONKI

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 -10:25
4. 10:40-11:25
5. 11:40-12:25
6. 12:30-13:15
7. 13:20-14:05

KALENDARZ

lipiec 2020
N P W Ś C Pt S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1