Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

6666836
Dzisiaj:
171

Biblioteka świętuje

Jak co roku biblioteka szkolna zorganizowała obchody Dnia Bibliotek i Bibliotekarza, tym razem przebiegały one pod hasłem (Do)Wolność czytania.

     Na uroczystość, która odbyła się 22 maja br.  zostali zaproszeni najlepsi czytelnicy szkolnej biblioteki -  uczniowie klas I – V szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami. Po przywitaniu zebranych prowadząca uroczystość, Izabela Rozwadowska przedstawiła hasło tegorocznych obchodów Dnia Bibliotek. Sens hasła  (Do)wolności czytania ukazał wyświetlony wideoklip zrealizowany przez bibliotekarzy i ludzi kultury z Opola. Wskazywali oni, że współczesny czytelnik może korzystać z wolności wyboru formy, sposobu, rodzaju i tematu literatury. Uczniowie poznali dzieje książki na podstawie prezentacji multimedialnej przedstawionej przez Damiana Wąsiewicza. Do odwiedzania biblioteki zachęciła zebranych gimnazjalistka Gabriela Zając, recytując wiersz Jan Klicha "Prośba książki".

    Tegoroczny Dzień Bibliotekarz poświęcony był baśniom Andersena i Braci Grimm. Uczestnicy uroczystości  świetnie się bawili i wykazywali wiedzą podczas wspólnego rozwiązywania baśniowej krzyżówki multimedialnej. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas zaglądali do "pudełka baśni". Losowali  baśniowy przedmiot i na jego podstawie odgadywali tytuł utworu. Za prawidłową odpowiedź dzieci otrzymywały słodki upominek. 

   Dzień Bibliotek to również czas podsumowań. Pani dyrektor Anna Krzęcio - Woroniecka wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu wiedzy na temat baśni Andersena i Braci Grimm. W kategorii klas I- III największą wiedzą wykazały się uczennice:

  • I miejsce Ewelina Górska z  kl. III sp;
  • II pozycja Weronika Dudzińska  z kl. II sp;
  • III pozycja Agnieszka Młynarczyk z kl. III sp.

w kategorii klas IV - V  najlepsi  okazały się uczennice:

  • I miejsce  Lena Łazuga z kl. IV sp,
  • II pozycja Anna Świder z kl. V sp;
  • III miejsce Magdalena Szewczyk z kl. V sp.

   Zostały wręczone dyplomy i nagrody dla Mistrza Czytelnictwa roku szkolnego 2017/2018, którym została  Weronika Dudzińska z kl. II sp. Uczennica przeczytała 89 pozycji książkowych.  Tytuł Wicemistrza Czytelnictwa przyznano  Wiktorii Górskiej z kl. II sp.

    Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do korzystania z biblioteki szkolnej.   

 

Gmina Łuków

Współpracujemy z:

 

Nasza galeria

zabawa choinkow...
Image Detail

DZWONKI

1. 8:15 - 9:00
2. 9:05 - 9:50
3. 9:55 -10:40
4. 10:55-11:40
5. 11:55-12:40
6. 12:45-13:30
7. 13:35-14:20

KALENDARZ

luty 2019
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2