Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

5996059
Dzisiaj:
932

„ Nie proś świata, aby zmienił się na lepsze, to Ty zmień się pierwszy”

W dniach 3 – 10 kwietnia br. w naszej szkole trwał Tydzień Dobrych Uczynków - święto bezinteresownych i społecznych działań na rzecz drugiego człowieka.

Celem akcji było uświadomienie wszystkim uczniom, że niewiele trzeba, by pomagać innym i ich uszczęśliwić. Tygodniowy program działań rozpoczął się od Szkolnego Dnia Życzliwości. Wszyscy uczniowie podejmowali indywidualne zobowiązania pomagania innym,  uruchomiono Skrzynkę Życzliwości, do której uczniowie wrzucali zapisane na słoneczkach dobre uczynki. Tego dnia młodzież z klas gimnazjalnych uczestniczyła w spotkaniu na temat „Nieletni w świetle polskiego prawa/ odpowiedzialność prawna za czyny nieletnich”. Poprowadził je policjant z Wydziału ds. Nieletnich.

    Wtorek był dniem pomocy w nauce. Prymusi służyli pomocą podczas odrabiania lekcji i wyjaśniali trudne zagadnienia.  

    W środę  uczniowie tworzyli Słońce  Dobrych Uczynków. Na długich przerwach, z wcześniej zebranych w Skrzynce Życzliwości słoneczek, uczniowie utworzyli promienie słoneczne  i każdy mógł pochwalić się swoim dobrym uczynkiem.

    W czwartek odbyła się zbiórka słodyczy dla podopiecznych Domu Małego Dziecka  w Łukowie. Zebrane słodycze posłużyły do przygotowania paczek dla potrzebujących dzieci, jako drobny upominek z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Tego dnia  klasa I a gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu warsztatowym  z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie,  którego tematem  były „Zasady dobrego zachowania przy stole – savoir  vivre”.

    W piątek  uczniowie klas III gimnazjum zaprezentowali kolegom z klas 0 – III szkoły podstawowej pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

    Poniedziałek był Dniem Zdrowej Żywności. Uczniowie ze wszystkich klas przygotowali stoiska ze zdrową żywnością. Były przekąski warzywno –owocowe, zdrowa woda, wiosenne kanapki. Smacznie, kolorowo i zdrowo.

    Organizacją  szkolnej akcji  Tygodnia Dobrych Uczynków zajęła się pani pedagog– E. Łukasik  we współpracy z paniami: P. Skolimowską – opiekunem świetlicy szkolnej, A. Domańską – nauczycielem biologii.

 

Gmina Łuków

Współpracujemy z:

 

Nasza galeria

zabawa choinkow...
Image Detail

DZWONKI

1. 8:15 - 9:00
2. 9:05 - 9:50
3. 9:55 -10:40
4. 10:55-11:40
5. 11:55-12:40
6. 12:45-13:30
7. 13:35-14:20

KALENDARZ

październik 2018
N P W Ś C Pt S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3