Spotkanie ze Strażą Pożarną

W ramach realizacji elementów doradztwa zawodowego w klasach I-III oraz przedszkolu  dnia 27 września br. do naszej szkoły zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście – strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Łukowie.

Celem spotkania było przybliżenie dzieciom specyfiki zawodu strażaka, a także zapoznanie ich z podstawowymi elementami bezpieczeństwa podczas wypadków i pożarów.

W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie  wypadku  czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych  oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Uczniowie dowiedzieli się , że praca strażaka jest ciężka i trudna, czasami bardzo niebezpieczna.

Nasi goście zaprezentowali także umundurowanie i ekwipunek strażaków.

Jednak największą atrakcją okazał się wóz strażacki, uczniowie mogli wsiąść do wozu strażackiego i obejrzeć jego wyposażenie.

To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektóre z nich, gdy dorosną, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

Składamy serdeczne podziękowania strażakom z Powiatowej Straży Pożarnej w Łukowie, którzy umożliwili naszym uczniom poznanie zawodu strażaka z bliska.