Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

16120897
Dzisiaj:
10175

Wycieczka klas I-III do Bałtowa

13 czerwca uczniowie klas I-III wraz z opiekunami (p. Dorotą Goławską, p. Anną Kurowską i p. Marzeną Robert) wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie - krainy dinozaurów.

     Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca, gdzie z okien amerykańskiego autobusu mogliśmy podziwiać współcześnie żyjące zwierzęta, m. in.: lamy, strusie, wielbłądy, dziki, jelenie itd. Następnie oprowadzani przez przewodnika obejrzeliśmy ciekawą wystawę 50 miniatur w skali 1:25, reprezentujących najciekawsze zabytki architektury obronnej i rezydencjonalnej Polski.

    Zwiedzanie Sabatówki - magicznego miejsca łączącego świat rzeczywisty ze światem baśniowym, spotkań z magami i czarownicami, utrudnił nam trochę padający deszcz. Jednak w dobrych nastrojach poszliśmy do Kina Emocji 5D, skąd pełni niezapomnianych wrażeń udaliśmy się do Parku Rozrywki, gdzie mogliśmy pod okiem fachowców korzystać z karuzel, huśtawek... 

Po pysznym obiedzie  i krótkim odpoczynku wyruszyliśmy do JuraParku. Idąc ścieżką dydaktyczną, obejrzeliśmy blisko 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości,  a ciekawie opowiadająca pani przewodnik zapoznała nas z burzliwą historią życia na naszej planecie.

     Najbardziej emocjonującym punktem wycieczki było Oceanarium, gdzie dzięki osiągnięciom współczesnej techniki ulegliśmy iluzji spotkania „oko w oko” z podwodnym życiem miliony lat temu. Wychodząc z tego fascynującego miejsca, z dreszczykiem strachu na plecach, „atakowani” przez strasznego rekina wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

     Z wycieczki wróciliśmy troszkę zmęczeni, lecz zadowoleni i pełni wrażeń. 

  

  

  

  

 

KALENDARZ

sierpień 2022
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3