Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

10191200
Dzisiaj:
5123

Narodowe czytanie „Balladyny”

4 września 2020 r. w Zespole Szkół w Gołąbkach odbyło się spotkanie w ramach akcji Narodowe Czytanie „Balladyny”. Udział w nim wzięli uczniowie z klas: VI, VII i VIII, którzy w ludowej scenerii zaprezentowali kilka fragmentów dzieła Juliusza Słowackiego. Organizatorami imprezy byli nauczyciele języka polskiego p. Ewa Łuba i p. Adam Białowąs.

 Przed odczytaniem kolejnych fragmentów dramatu głos zabrała p. dyrektor Anna Krzęcio-Woroniecka, a następnie uczestnicy mieli okazję zapoznać się z krótkimi informacjami dotyczącymi życia autora oraz tematyki utworu, które przedstawiły uczennice Magdalena Szewczyk i Ewelina Górska.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klasy VII: Amelia Goławska, Tatiana Pieniak, Wiktoria Wielgosz i Paweł Goławski, którzy odczytali fragment sceny opowiadającej o pojawieniu się Kirkora w chacie Wdowy. Z kolei uczennice kl. VI: Wiktoria Goławska i Julia Szczygielska przeczytały słynną scenę zbierania malin przez Balladynę i Alinę. Ostatnią scenę – sądu nad główną bohaterką – odczytali uczniowie kl. VIII: Iga Kasak, Oliwia Ośkiewicz, Piotr Rozwadowski, Konrad Skwarek, Magdalena Szewczyk, Anna Świder, Magdalena Wysokińska i Hubert Zalewski.

Wszystkie występy zostały nagrodzone brawami przez publiczność. 

 

 

KALENDARZ

październik 2020
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31