Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Artykuły

Zasady bezpiecznego korzystania z internetu

  1. Zwracaj uwagę, czy witryna, z którą chcesz się połączyć, posiada certyfikat SSL – dzięki temu zyskasz pewność, że serwer, z którym się łączysz, jest tym właściwym, a IP nie zostało podmienione (ikonka zamkniętej kłódki na pasku stanu przeglądarki wskazuje, że witryna internetowa jest bezpieczna).

 

  1. Nie podawaj w internecie żadnych prywatnych danych – numeru PESEL, adresu, nazwiska czy numeru telefonu, nie zamieszczaj swoich zdjęć;
  2. Stosuj trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter i cyfr;
  3. Chroń swoje hasła i loginy, swoim profilom w sieci zapewniaj zawsze status „prywatny”;
  4. Unikaj pobierania plików z niepewnych źródeł, w razie wątpliwości zapytaj rodziców;
  5. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób, wychowawcy, nauczycieli;
  6. Nie otwieraj podejrzanych wiadomości e-mail, z adresów, których nie znasz, nie pobieraj załączonych w nich plików oraz nie wchodź na strony z linków w takich wiadomościach – mogą one zawierać złośliwe oprogramowanie;
  7. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego;
  8. Czytaj regulaminy stron z których korzystasz;
  9. Pamiętaj, że osoba, z którą kontaktujesz się przez internet, nie musi być tym, za kogo się podaje.