Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Artykuły

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

 17 lutego 2020 r. obchodziliśmy  kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. 

 

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W ramach obchodu DBI została przygotowana gazetka okolicznościowa „Bezpieczny Internet”, na której znalazły się  cenne wskazówki, dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Pani pedagog Edyta Łukasik i dwie uczennice klasy VII przybliżyły zgromadzonym idę tego dnia. Przeprowadzona  została również projekcja filmów edukacyjnych, kształtujących właściwe zachowania w sieci. Uczniowie z klas IV – VIII obejrzeli filmy „Gdzie jest Mimi” oraz  „Dodaj znajomego”. Przesłaniem filmów było podniesienie świadomości uczniów dotyczące problemu hejtu , cyberprzemocy oraz mowy nienawiści, ze szczególnym uwzględnieniem roli świadka w tych procesach.