Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Artykuły

Koncert profilaktyczny - TO TWOJE ŻYCIE !

 W piątek, 15.11.2019 r., gościliśmy w naszej szkole pana          Sławomira Pyrko - muzyka, pedagoga i terapeutę, który zaprosił uczniów klas V-VIII na koncert profilaktyczny.

 Jednym z tematów spotkania były uzależnienia i ich zgubny wpływ na życie i zdrowie człowieka. Następnie artysta zwrócił uwagę na zaśmiecanie polszczyzny wulgaryzmami i niekulturalne zachowania młodzieży. Przestrzegał także nastolatków przed zagrożeniami, jakie może nieść ze sobą pornografia, która wypacza obraz prawdziwej miłości. Całość przeplatana była utworami muzycznymi ilustrującymi poruszane zagadnienia. Na koniec gość zwrócił się do uczniów z prośbą, aby pamiętali, że mogą budować świat oparty na zaufaniu, miłości, wierze, świat wolny od nałogów.

Wizyta pana Sławka i artystyczny charakter profilaktycznej lekcji wywołała w odbiorcach wiele pozytywnych odczuć i z pewnością zmusiła młodych ludzi do refleksji nad swoimi postawami.