Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Artykuły

Wycieczka do Bałtowa

5 czerwca uczniowie klas I-III wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie - krainy dinozaurów.

     Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca, gdzie z okien amerykańskiego autobusu mogliśmy podziwiać współcześnie żyjące zwierzęta, m. in.: lamy, strusie, wielbłądy, dziki, jelenie itd. Następnie pod okiem przewodnika obejrzeliśmy ciekawą wystawę 50 miniatur w skali 1:25, reprezentujących najciekawsze zabytki architektury obronnej i rezydencjonalnej Polski.

    Sabatówka to magiczne miejsce łączące świat rzeczywisty ze światem baśniowym, spotkania z magami i czarownicami. Oprowadzili nas po nim ciekawie przebrani animatorzy. Po posiłku (kiełbaski, które sami mogliśmy upiec na ognisku) i krótkim odpoczynku wyruszyliśmy do Jura Parku. Idąc ścieżką dydaktyczną, obejrzeliśmy blisko 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości,  a ciekawie opowiadający przewodnik zapoznał nas z burzliwą historią życia na naszej planecie.

     Najbardziej emocjonującym punktem wycieczki było Oceanarium, gdzie, dzięki osiągnięciom współczesnej techniki, ulegliśmy iluzji spotkania „oko w oko” z podwodnym życiem miliony lat temu. Wychodząc z tego fascynującego miejsca, z dreszczykiem strachu na plecach, „atakowani” przez strasznego rekina, poszliśmy rozładować swoje emocje na placu zabaw.

     Z wycieczki wróciliśmy troszkę zmęczeni, lecz zadowoleni i pełni wrażeń.