Powiatowy finał konkursu „ Jestem Bezpieczny”

27 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie odbył się powiatowy finał konkursu wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Jest to konkurs skierowany do uczniów klas IV – VI  szkół podstawowych.

Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie niebezpieczeństw w sytuacjach kryzysowych oraz zapobieganie przejawom demoralizacji nieletnich. Do rywalizacji w konkursie przystąpiło 9 drużyn  powiatu łukowskiego.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach w składzie: Julia Szczygielska z kl. IV, Tatiana Pieniak z klasy V, Magdalena Wysokińska z klasy VI oraz Iga Kasak z klasy VI reprezentowała Gminę Łuków.Podczas konkursowych zmagań uczennice wykazały się dużą wiedzą prewencyjną, kunsztem aktorskim, prezentując  szkołę i bezpieczne hasło oraz kreatywnością, przygotowując projekt graficzny koszulki. W końcowej rywalizacji pokonały inne drużyny i wywalczyły zaszczytne I miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom. Opiekunem drużyny była pani pedagog Edyta Łukasik.