Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Artykuły

Edukacja w praktyce

Ostatni dzień przed feriami młodzież naszej szkoły spędziła na zajęciach wychowania fizycznego w Hangarze 646 w Warszawie oraz lekcji muzealnej w Pałacu Wilanowie.

     8 lutego br., uczniowie kl. IV - VIII sp oraz kl. III gimnazjum uczestniczyli w dwugodzinnych zajęciach sportowych na trampolinach. Pod czujnym okiem trenerów Parku Trampolin Hangaru 646 uczyli się podstaw akrobatyki i doskonalili nabyte umiejętności oraz podzieleni na grupy rywalizowali w ćwiczeniach sprawnościowych. Następnie zmęczeni udali do punktów gastronomii Galerii Mokotów, aby uzupełnić spalone kalorie.

   W godzinach popołudniowych uczestnicy wycieczki podzieleni na 25-osobowe grupy wzięli udział w lekcji historycznej "Na sarmackim dworze" w Muzeum Pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Uczniowie poznali rezydencję króla Jana III i jego małżonki Marii, oglądali typowe dla baroku wnętrza pałacowe i ich dekoracje. Zwracali uwagę na szczegóły przekazywane przez panią przewodnik, aby prawidłowo wypełnić kartę pracy. W praktyczny sposób zapoznali się ze strojem polskiego Sarmaty, w który ubrali przedstawicieli grupy. Z zainteresowaniem oglądali wyposażenie i obrazy umieszczone we wnętrzach komat Jana III Sobieskiego oraz pokoi przeznaczonych dla królowej.

    Późnym popołudniem uczniowie zwiedzali plenerową wystawę w Królewskim Ogrodzie Światła. Przechodzili przez 75-metrowy świetlisty tunel, strzeżoną przez dwa orły pergolę i XVII-wieczną altanę. Spacerowali po placu pałacowym rozświetlonym pomarańczowymi drzewkami oraz przechodzili aleją z diodowymi pnączami. Na dolnym tarasie przy akordach muzyki klasycznej obserwowali pokazy świetlne brył geometrycznych w Muzycznym Ogrodzie  Marzeń.  Ostatnią atrakcją wyjazdu było uczestnictwo w wieczornym trójwymiarowym pokazie mappingu na fasadzie Pałacu w Wilanowie. Zachwycona młodzież oglądała galerię obrazu króla Jana III Sobieskiego oraz  "Bajkę o królewskiej wydrze".

    Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klasy ósmej p. D. Trochim oraz klasy trzeciej gimnazjum p. M. Wiącek. Dodatkowo opiekę nad uczestnikami sprawowały p. E. Łuba, U. Misior i p. E. Osiak.