Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Artykuły

Wycieczki do Zwierzyńca

Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na dodatkowe zajęcia w ramach projektu  "Inwestycja w jakość kształcenia" wybrali się na jednodniowe wycieczki na Roztocze Lubelskie. Wyjazd odbył się 13 i 14 listopada br.

Podzieleni na grupy uczestnicy wyjazdu z  kl. IV -VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści z kl. III  odbyli lekcje muzealne w Ośrodku Edukacyjno - Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego. Przewodnicy zapoznali młodzież z najważniejszymi atrakcjami parku, przedstawili ciekawostki na temat fauny i flory występującej na tym terenie. Następnie wszyscy udali się do rezerwatu i przeszli na wzniesienie Bukowej Góry. Podczas wędrówki przewodnik opowiadał o najważniejszych okazach drzew - pomnikach przyrody oraz sposobach ich ochrony.

    Ciekawym zabytkiem okazał się kościół filialny pod wezwaniem św. Jana Nepomucena "Na Wyspie" oraz jedyny w świecie pomnik szarańczy upamiętniający zwalczenie plagi tych owadów w 1711 r., która była zagrożeniem dla gospodarki  człowieka. Po zwiedzaniu uczniowie wzmocnili  się smacznym posiłkiem w hotelu "Roztocze". Cała wycieczka była zaś uzupełnieniem wiedzy i umiejętności zdobytych przez uczniów w czasie lekcji przyrody i dodatkowych zajęć informatycznych.