Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Artykuły

Obchody 100-lecia Niepodległości Polski

W piątek, 9 listopada br. uroczyście obchodziliśmy setną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na tę okoliczność został przygotowany patriotyczny montaż słowno – muzyczny. 

Ubrani w biało-czerwone barwy uczniowie, pracownicy szkoły, Rada Rodziców i zaproszeni goście wykonali cztery zwrotki hymnu narodowego w ramach akcji  "Rekord dla Niepodległej". W ten sposób rozpoczęła się nasza akademia. Następnie grupa artystów recytowała wiersze i śpiewała pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o wolność ojczyzny. Przygotowani przez panie: U. Misior, E. Osiak oraz J. Stolarczuk uczniowie prezentowali swoje talenty polonistyczne, muzyczne i taneczne.  Dzieci z klasy V pięknie zatańczyły poloneza, a barwnie przebrani pierwszoklasiści zaśpiewali pieśń o kraju ojczystym.

   Narodowe Święto Niepodległości sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę oraz wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w obchodach tego święta,  społeczność szkolna w żywy i barwny sposób prezentuje swój patriotyzm, swoją dumę i radość z bycia Polakiem.
       Podczas akademii p. Dyrektor wspólnie z nauczycielką historii wręczyły dyplomy i nagrody książkowe zwycięzcom turnieju wiedzy historycznej  "Warto być Polkiem" oraz podziękowały za godne reprezentowanie szkoły podczas finału, który odbył się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Zostały ogłoszone również wyniki szkolnego konkursu na najciekawszy plakat "Dla Niepodległej" upamiętniający jubileusz narodowy. Jury w składzie: p. Dyrektor, p. I. Białowąs, p. M. Wiącek oraz przewodnicząca SU uczennica K. Osiak, przyznało następujące wyróżnienia:

  • I miejsce  dla Weroniki Szczygielskiej z kl. III a gimnazjum;
  • II miejsce ex aequo dla Magdaleny Makosz z kl. V sp oraz Piotra Rozwadowskiego z kl VI sp;
  • III miejsce ex aequo dla Kamili Końka i Bartosza Mazurka z kl. III a gimnazjum.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w innych konkursach. Wszystkich zapraszamy do obejrzenia wystawy prac naszych uczniów przygotowanej na szkolnym korytarzu oraz relacji filmowej.

>>relacja filmowa>> zobacz