Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Artykuły

Sprawozdanie z wycieczki do Łukowa

Dnia 16.02.2018 r. grupa 38 uczniów z naszej szkoły wyjechała na wycieczkę do Łukowa.

W programie była wizyta w Muzeum Regionalnym, odwiedzenie miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami historycznymi oraz spektakl teatralny „Książę i żebrak” w ŁOK.

    Pobyt w Łukowie rozpoczęliśmy od odwiedzenie miejsc pamięci, pomnika Pamięci Powstańców Łukowian oraz pomnika przyrody "Dębu Wolności", posadzonego przez mieszkańców Łukowa z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Następnie  udaliśmy się do Muzeum Regionalnego. Tam uczestniczyliśmy w warsztatach wycinankarskich prowadzonych przez panią Edytę Sak. Poznaliśmy dawne sposoby dekorowania mieszkań, czyli przygotowywanie wycinanek z papieru. Prowadząca zajęcia pokazywała nam, jak papier zaginać i nacinać. Każdy z nas starał się, aby z kartki papieru „wyczarować” niepowtarzalną ozdobę. Wysłuchaliśmy także opowieści o tym, jak dawniej kobiety wycinały takie ozdoby i naklejały na ściany swoich mieszkań. Po wykonaniu ozdób z papieru udaliśmy się do sal wystawowych, aby  zwiedzić muzeum. Obejrzeliśmy wiele ciekawych eksponatów oraz usłyszeliśmy dużo interesujących informacji. Odbyliśmy podróż w czasie, nasze umysły przeniosły się w okres nam nieznany. Poznaliśmy historię miasta, dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie naszych przodków. Jesteśmy teraz świadomi, że dawniej ludzie nie mieli takich narzędzi jak my teraz, a mimo to radzili sobie doskonale z trudami dnia codziennego. Pobyt w tym miejscu nauczył nas, że powinniśmy doceniać to, co mamy.

    Kolejnym punktem programu był spektakl „Książę i żebrak” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Artyści wykazali się wielkim profesjonalizmem, co zostało bardzo dobrze odebrane przez widownię. Aktorzy byli ubrani w przepiękne stroje i bardzo szybko się w nie przebierali, za co dodatkowo ich podziwialiśmy. Wartka akcja, ciekawe rozwiązania sceniczne oraz uniwersalne przesłanie to kolejne walory tego spektaklu.

     Wyjazd był bardzo udany. Inspirujące warsztaty, ciekawe ekspozycje w muzeum i pełen emocji spektakl sprawił, że wszyscy byliśmy zadowoleni. Wielu uczniów wyraziło chęć wyjazdu na kolejną tak interesującą wycieczkę. Mamy nadzieję, że odbędzie się ona wkrótce.