Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

„Wycieczka zawodoznawcza do Siedlec”

30 października br. odbył się wyjazd zawodoznawczy do Siedlec.Ósmoklasiści z Zespołu Szkół w Gołąbkach oraz ze Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie pod opieką wychowawców i p. pedagog uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z doradcami zawodowymi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy Urzędzie Pracy w Siedlcach.

Podczas spotkania uczniowie wykonali test preferencji zawodowych. Następnie wszyscy obejrzeli film szkoleniowy utwierdzający nastolatków w wyborze dalszej drogi kształcenia lub skłaniający do zmiany swoich planów dotyczących przyszłej edukacji. 

Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej prowadzonej przez kustosza. Młodzież poznała sposoby przekazywania informacji i przesłania jej do ludności za pomocą gestu umieszczonego na obrazie i w rzeźbie.

Następnie udali się do redakcji Katolickiego Radia Podlasie, gdzie poznali bliżej zawód dziennikarza radiowego. Dowiedzieli się, jakie kwalifikacje i predyspozycje są potrzebne do wykonywania tej profesji. Mieli możliwość nagrania, odsłuchania i oceny brzmienia swojego głosu. 

Organizatorem wyjazdu była pani pedagog Edyta Łukasik we współpracy z wychowawcami klas: panią Grażyną Zielińską i panią Ewą Kurowską.