20743588

Udział w konferencji w Klimkach

4 września br. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział  w konferencji realizowanej przez Gminę Łuków w ramach projektu „Międzynarodowa konferencja naukowa powiązana z jarmarkiem w oparciu o osobliwości przyrody nieożywionej tj. amonity”.

W trakcie konferencji uczniowie uczestniczyli w odczytach dotyczących zlodowaceń obszaru Łukowa, trzęsień ziemi, które występowały na tym terenie oraz efektów tych zjawisk. Obejrzeli też ciekawą prezentację amonitów występujących w okolicach Łukowa oraz wysłuchali pogadanki o szansach na rozwój gminy i powiatu, jakie daje  geoturystyka.

Miłym akcentem na zakończenie spotkania był poczęstunek dla wszystkich uczestników.